(ФОТО) Не можеше да издрже ниту Цеца – балканската ѕвезда се огласи по смртта на Вања

Убиството на Вања и Панче не само македонските медиуми, ги полни насловните на сите регионални медиуми, па и пошироко.

Грозоморната вест со молскавична брзина се рашири и ретко има имун човек кој не го совладаа емоциите.

Реакции, осуди, гнев и неверување пристигнуваат од сите страни, а меѓи нив и од српската пејачка балканска ѕвезда Светлана Ражнатовиќ Цеца

Таа објави фотографија од Вања со македонско знаме и скршено срце и притоа напиша „Зошто Боже?