Цеца соопшти детали во врска со планираната свадба на Анастасија – откри дали ќе патува кај ќерка и во Шпанија

Балканската фолк-дива Цеца моментално е зафатена со кандидатите од „Ѕвездите на Гранд“, како што се ближи финалето на шоуто.

Цеца Ражнатовиќ денеска на снимањето на „Ѕвезда Гранда“ дојде расположена. Откако позираше пред насобраните фотографи, со медиумската екипа разговараше на различни теми, меѓу кои беше и 24седам.

Потоа, меѓу другото истакна работи, дека нејзината бремена наследничка Анастасија чека документи за да се врати во Србија.

Од друга страна, на прашањето за нејзината венчавка, која наводно ја планира, според некои пишувања, таа била прилично изненадена:

– Дали некој ви се јави? Не знам, засега (се смее). Никој ништо не ми кажа, вели Цеца.

– Проблемот не е во нејзиното доаѓање поради некоја особена причина, туку таа ги чека документите. Не може да ја напушти државата, тоа е причината.

Затоа и го пропушти осумнаесеттиот роденден на Хелена. Администрацијата е малку побавна, флегматичните Шпанци..

Мислев дека се само Кипраните, затоа што е островска земја, така што се е „ за утре“.Но, мислам дека Шпанците ги победија – изјави пејачката.