Шармантната водителка има проблем по бурна врска: Колку сум постара, толку полесно ги ширам нозете

Претходните денови шпанската водителка Алба Кариљо се најде во центарот на вниманието поради нејзиното интервју за разделбата со познатиот тенисер Фелисијано Лопез.Алба кон крајот на јули го прослави својот 37 роденден, а пред да работи на телевизија беше успешна манекенка.

Отсекогаш била слаба против спортистите. Таа во 2011 година доби син со мотоциклистот Фонси Нието, а благодарение на таа работа ја запозна Лопез. По раскинувањето со него, таа го запознала Лопез.Тие беа во врска од 2013 година, се венчаа во 2015 година, а следната година раскинаа.Крајот на нивната бурна врска и брак тешко го поднесе.

– Само 11 месеци по венчавката заврши мојата врска со познатиот Купидон на тенискиот свет. Дехуманизирачкиот начин на кој се случи сето тоа беше потресен. На крајот паднав во депресија, не можев да заспијам и дење и ноќе размислував за можните причини за тој емоционален исцедок – изјави Карило.

Таа тврди дека по целата ситуација станала посилна, а зборувала и за љубовниот живот по Лопез.

– Важно е да си се допаѓаш за да не мораш да бидеш со некого. Така ја покриваш празнината што ја чувствуваш. Опасното е што тогаш некој мора да дојде и да ви даде многу за да престанете да сакате да бидете сами и да си дозволите да бидете во врска.Признанието дека премногу лесно им препушта на мажите, особено кога ќе испие малку вино, ја шокираше јавноста.

– Сè уште ми се случува, но и со други работи. Поради добар парфем и интересен муабет… Имам проблем што пребрзо ги ширам нозете. Оваа болест се влошува со возраста! Тоа ми се случува и со момци кои не сакаат да ја поделат сметката. Одам доста далеку – изјави Алба.Таа верува дека имала многу проблеми да ја докаже својата вредност поради „едноставниот факт дека била убава“.

– Имам многу работи да кажам, но морам да докажам уште петнаесет пати дека не сум глупав и бавен. Во меѓувреме почнав и со магистерски студии. Веќе ми здосади да морам да се докажувам, да зборувам за мојот живот… Отсега сакам да работам со мојот мозок – изјави Алба Кариљо.