(ВИДЕО)Ѓорѓе Давид откако усмрти жена во Македонија дивее во собраќајот: Вози 150, претицува на полна линија и поминува на црвенно

Рокерот Ѓорге Давид недамна помина низ агонија откако во Македонија доживеа сообраќајна несреќа во која животот го загуби една жена.

Екипата на „Папарацо лов“ овој пат го улови пејачот како беснее низ улиците на Белград правејќи неколку големи сообраќајни прекршоци.

Она што се вели во прилогот е дека тој најверојатно купил или изрентал исти таков автомобил со каков што направи сообраќајка и усмрти жена на патот кон граничниот премин „Табановце“.

Инаку членот на жирито на музичкото шоу „Ѕвездите на гранд“ неодамна имаше и прес конференција за медиумите каде изрази жалење велејќи дека се уште не бил слободен човек и дека има товар во себе по несреќата.

Сепак ова виде е доволен доказ за неговиот темперамент додека е во сообраќајот без разлика дали вози во населено место или на автопат.