🎥 Страшна сообраќајна несреќа помеѓу автобус и камион – има и загинати

Страшни сцени можеа да се видат на Ваљевска пат по судир на автобус и камион под товар, а за жал во оваа несреќа едно лице загина. Како што дознаваме, станува збор за мажот М.Р., инаку возачот на автобусот на линијата 860 Т.

– Судир на автобус на линијата 860 Т, кој вообичаено сообраќа на линијата Вукиќевица – Индустриската зона Бариќ. Се чини дека до судирот дошло кога камионот од засега непознати причини го преминал патот и се забил во возачката страна на автобусот. За жал, М.Р не можеше да се спаси, монструозноста практично директно го погоди – изјави извор за Курир.

Според неофицијални информации, во оваа несреќа повредени се 16 патници од автобусот, кои брзо биле пренесени во Ургентниот центар и КБЦ Бежанијска коса, а самата несреќа се случила околу 10:10 часот во селото Стублине кај Обреновац.

Како што можеше да се види на објавените фотографии, луѓето вознемирено излегуваа од автобусот, а пожарникарите интервенираа за да помогнат во извлекувањето на несреќниот возач на автобусот. За жал, лекарите од итната помош можеле само да констатираат смрт.

Истрагата е во тек, а се уште нема официјални информации за самата несреќа, меѓутоа, како што може да се види на видеото, на местото на настанот набрзо пристигнала брза помош, а покрај полицијата има и пожарникари.