Author: admin

Зорица, мајката на исчезнатата Вања се огласи и конечно ги расчисти дилемите во какви односи се со нејзиниот татко

Трет ден ниту трага и глас од 14 годишната Вања Ѓорчевска. -Имаме доверба во полицијата, максимално се ангажирани во потрагата по мојата ќерка. Не ме...

(ФОТО) МВР на потег – познато кој го симна знамето на МПЦ и го закачи албанското: Јавно се фали на фејсбук

Две лица го симнале знамето на Македонската Православна Црква-Охридска Архиепископија од јарбол пред храмот Свети Наум Охридски, по што е поставено знаме на Албанија. Претседателот...

Бате Аце ја прекинува хуманитарната акција во кратовско: Се е измама – среќа што не бев тој момент таму, инаку сега во притвор ќе бев

Хуманитарецот Александар Георгиевски или познат како Бате Аце од Штип вечерва се огласи на социјалните мрежи, но и на медиумите дека ја прекинува хуманитарната акција...

Животот на овој брачен пар го шокира регионот: Му почина сопругата, па заведе 25 години помлада од него – дојде да му ги чува децата

Врската помеѓу Суад (49) и Мерсада (24) од Босна го заинтригира регионот. Имено, тие седум месеци живеат во складна заедница со 12 деца, од кои...