(ФОТО) Лила се огласи од ептен свето место: Никогаш посреќна ,никогаш поблиску до бог

Несомнено Лила Филиповска важи за една од најзгодните, најатрактивните и најангажирани водители кај нас.Што и да облече на себе одлично и стои, а секогаш добива комлименти на својот изглед.

Познатата ТВ водителка Лила Филиповска е присутна на телевизија повеќе од две децении, време за кое стана симбол за нјуспешно телевизиско лице што нема кој не го познава.

Веќе 12 сезони секојдневно ја гледаме во квизот „Се или нешто“ каде е незаменлива домаќинка, но ретко или речиси воопшто не ја гледаме да се појави како гостинка во други телевизиски формати.

Освен тоа имаме прилика да ја гледаме секој ден во забавното шоу „Се или нешто“, Лила е активна и на социјалните мрежи на кои што рекламира одредени модни брендови, козметички произови, патувања, накит.

Лила деновиве реши да отпатува далеку од Македонија и избра несекојдневна дестинација, а тоа е Јордан:

Како вистинска христијанка и верник денес ми се исполни една дамнешна желба.

Крштевање во светите води на реката Јордан местото каде Јован крстител го крштевал Исус

Никогаш посреќна ,никогаш поблиску до бог. Да правиме добри дела и да шириме љубов.