(ВИДЕО) Аца Лукас доживе сообраќајна несреќа

Фолкерот Аца Лукас имал сообраќајна несреќа, објавија локалните медиуми.

Имено, како што се наведува, по пристигнувањето во Амстердам, Лукас слетал на аеродромот „Никола Тесла“, каде што го чекал возачот.

Потоа продолжиле понатаму, а во еден момент друг автомобил со голема брзина удрил во возилото на пешакот. Лукас во тоа време бил на совозачкото седиште.

Автомобилот е тешко оштетен, а возачот и сопатникот поминале без посериозни повреди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)