(ВИДЕО) Бабата и свекрвата се тепаа, а невестата мочаше пред гостите: Неверојатните сцени од свадбата ги запрепасти сити

Видеото од свадбената прослава стана вирално на социјалните мрежи благодарение на пресметката, наводно, меѓу свекрвата и бабата, каде за време на метежот двете постари жени не се штеделе а сето тоа кулминирало кога во тепачката се вклучила невестата.

Видеото започнува со пресметка на две постари жени, за кои се вели дека се свекрвата и бабата, кои прво се фаќаат со раце, а подоцна клоцаат и фрлаат стаклени шишиња, кофи, чевли, гардероба, и со други работите околу нив, дури и со букети цвеќе.

Врвот дошол кога невестата се замешала во се, наводно од страната на нејзината мајка, по што свекрвата почнала да се кара со другите гости.

На крајот од видеото може да се види како таа паднала од ѕидот на подот, по што дотрчале уште тројца гости и заедно со невестата ја тепале со додека лежела на бетонот.

Најбизарниот момент во видеото сепак е дело на невестата поради кој тепачка падна во втор план и може да се види само кога видеото ќе се погледне неколку пати. Имено, таа на почетокот на конфликтот ја подигна венчаницата и почна да уринира додека околу неа се случуваше хаос.

Иако во виралното видео на ТикТок стои дека се се случило на нашите простори, видеото е создадено пред три години во една од поранешните републики на СССР.

Како изгледа сето тоа може да проследите тука.