(ВИДЕО) Во Штип прегазено 15-годишно дете на пешачки – камерите го фатија стравичниот мометн

Попладнево во Штип се случи уште една страшна несреќа во кој на удар беше пешак

Имено како што пренесува Мнет Телевизија 15 годишна девојка е удрена од товарно возило на пешачки премин пред штипскиот Народен театар.

Девојката се здоби со телесни повреди, по што беше пренесена во КБ Штип.

По лекарскиот преглед е пуштена на домашно лекување. Возилото било управувано од 21 годишен возач.