(ВИДЕО) Ова е ископаната дупка во која било сокриено убиеното тело на Панче

Телма објави и снимки од јамата во која било оставено телото на 74-годишниот велешанец Панче Жежовски

За убиството на велешанецот, како што соопшти министерот Спасовски, осомничени се истите лица кои се сомничат дека го извршиле грабнувањето и убиството на 14-годишната Вања.

Но, како што посочи министерот, девојчето и велешанецот немале никаква врска еден со друг.

Ова е местото каде е убиен и закопан велешанецот Панче Жежовски на 22ри ноември. Видеото може да го погледнете тука.