Драма во Кочани: Со Југо влетал во дворот и удрил во маса со луѓе, па потоа следела тепачка

Вистинска драма се одвивало синоќе во кочанско, а за нстанот информираше МВР.

Имено дошло до тепачка помеѓу лице кое со возило влетало во двор и домаќините кои биле дома.

На 10.04.2024 во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Р.С.(23) од Штип, постапувајќи по претходна пријава дека со патничко возило „југо“ удрил во масата на која седеле С.Т.(52) од Кочани и нејзиното семејство во дворното место на нејзиниот татко.

Според пријавеното, потоа настанала физичка пресметка помеѓу семејствата на С.Т. и Р.С., при што дел од инволвираните се здобиле со повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.