Едита Арадиновиќ побегнала од Новак Ѓоковиќ: Бев многу разочарана, само излетав

Едита Арадиновиќ неодамна доживеа големо разочарување, откако пееше на прослава за српските кошаркари на која требаше да биде тенисерот Новак Ѓоковиќ, но тој си замина пред пејачката да го започне својот настап.

Едита јавно проговори за тоа колку е скршена бидејќи не го запознала Новак, а се присети и на првата средба со него од која побегнала.

– Бев многу разочаран што не го запознав, дури и го подготвив својот говор. Јас сум негов голем обожавател. Инаку го запознав пред две години во ресторан, но тогаш не очекував дека ќе го сретнам. Бев на каса, се свртев, тој беше со сопругата Јелена и додека одеше кон мене јас се свртев, го пресеков како да не сакам да ме види.

Ме погоди адреналин, се скршив, се нервирав, се срамев да се приближам и само истрчав – рекла Едита и додала дека е разочарана бидејќи долго време подготвувала говор, кој на крајот тој не го слушна.

Сепак, таа откри што ќе му каже. – Новак, ве сакам. Тоа е тоа! – рече Едита.