Жена си го убила сопругот бидејќи не и ја задоволил желбата за роденден – не била баш скромна

Маж почина откако сопругата го удрила со тупаница во носот, а се започнало кога тој одбил да ја однесе во Дубаи да го прослави нејзиниот роденден.

Ренуком Кан (38) бил бесен на сопругот Нихил (36), откако тој прво не успеал да и купи скап роденденски подарок, долевајќи масло на огнот кога одбил да ја однесе во Дубаи на роденденско патување. Револтирана го удрила со тупаница по носот. Во таа прилика му го скршила носот и му исфрлила неколку заби, по што мажот почнал обилно да крвари.

Според извештаите, сето тоа се случило во нивниот дом во Ванавди, Пуна, Индија. Двојката беше во брак шест години.Според соопштението на полицијата, само еден удар довел до смрт, кој исто така бил фатален. Според полицаецот, на инцидентот му претходела расправија меѓу сопружниците.

“Инцидентот се случил во петокот вечерта. Според истрагата, двојката се скарала бидејќи Нихил не ја однел Ренука во Дубаи на прославата на нејзиниот роденден и не и подарил скап подарок за нејзиниот роденден и годишнина.

Ренука била вознемирена и со Нихил бидејќи не покажа ентузијазам за нејзината желба да оди во Делхи да го прослави неговиот роденден со некои роднини“, рече тој, пишува „Тајмс оф Индија“.

Полицијата дополнително информира дека при расправијата жената случајно го удрила Нихил по лицето. Се испоставило дека ударот бил толку силен што на несреќникот му го скршил носот.

„Ударот на жената беше толку силен што на Нихил му беа скршени носот и неколку заби. Со обилно крварење, тој изгуби свест“, додаде портпаролот.Во меѓувреме, полицијата регистрираше случај против Ренука според член 302 ЗКП и ја приведе за понатамошна истрага.