Има 33 години, а мајка и ја бања во када: Познатата водителката ги шокираше сите

Поранешната водителка на „Хепи“ Јелена Димитријевиќ ги шокираше своите следбеници кога на својот Инстаграм објави видео на кое таа е целосно гола додека нејзината мајка ја бања во када.

– Мојата мајка. За сите мајки од мене и мајка ми голема љубов и сила – напиша таа со емотикон од срце.

Сепак, нејзината објава предизвика и позитивни и негативни коментари, па многумина ја критикуваа водителката.

Водителката која има 33 години исто така со објавата напиша дека нема да им се оправдува на луѓето.

– Да им објаснам на луѓето кои не разбираат зошто мајка ми не ме капе. Само сакам да кажам, родителот те бања кога не можеш затоа што си слаб и бебе, кога родителот ќе остари, тогаш ти ги бањаш, така треба, во меѓувреме и големо дете бара да биде чувано како мало бебе. Пораката е следна: За џабе се капеме ако мирисаме одвнатре – на негативните коментари одговори водителката, а во целата полемика се вклучи и нејзината мајка Тања Димитријевиќ.

– Таа е мое дете и таа е гола, а некои од вас се голи, но се осмелувате да плукате и да, нема да ви биде јасно.