Исчезна младото девојче Вања во Скопје – мајка и Зорица очајно моли за помош

Зорица Ѓорческа некаде околу пладне на својот фејсбук профил сподели драматичен апел за помош во кој вели:

-Утрово во 7.20 мојата ќерка Вања Ѓорчевска излезе за на училиште и и се губи секаква трага. Облечена е во црни панталони со странични џебови, светло плав џемпер, црна кратка зимска јакна и бели најк патики со кафеава лента на ѓонот.

Последен пат е видена во дебар маало на пат кон Песталоци. Доколку имате било каква информација јавете се на 075 400 816.

Засега од надлежните служби се уште нема подетално инфо за настанот.