Калиопи и испрати порака полна со љубов на Марија Шерифовиќ откако доби син: Овие зборови ја „галат“ душата

Македонската музичка ѕвезда Калиопи се обрати на единствена српска победничка на „Евровизија“, Марија Шерифовиќ откако стана мајка.

Шерифовиќ ја постигна најубавата улога во животот со помош на сурогат мајка, која на клиника во Лос Анџелес го роди момчето Марио.

Многу пријатели и колеги беа изненадени од оваа вест. Многумина не ни знаеле дека Марија работи на тоа да стане мајка, а една од најубавите пораки и ја испратила Калиопе.

– Марија, драга битие… Сега имаш свој универзум – напиша македонската пејачка и стави емотикон за бесконечност, како и црвено срце.