Милица Павловиќ ослабе 10 килограми како од шега, па откри трик за брзо слабеење

Милица Павловиќ со години важи за една од најубавите пејачки на јавната сцена, но во еден момент, како и сите жени, беше незадоволна од својот изглед.

Таа веднаш отиде на диета, како што тогаш откри, а со публиката сподели детален план за исхрана и откри како се бори со килограмите.Со советите на докторот и необичната јапонска диета со банани, Милица ослабела неверојатни десет килограми.

– Пријателите ми кажаа за овој начин на исхрана, па добив информации на интернет и им го препорачувам на сите. Се разбира, со консултација со лекар. Ништо без тоа. Секој мора да го најде она што најмногу му одговара на неговиот метаболизам – објасни Павловиќ и го откри трикот на оваа диета.

– Како дел од диетата со банана, појадокот е ист секој ден и се состои од една или две банани – додала пејачката и објаснила што има на нејзиното мени.

– Кога станува збор за ручек, има, на пример, супа со зеленчук и салата од зелка, спанаќ со пиперки и салата или 50 грама тестенини со сос од домати и салата од свежо цвекло, додека за вечера обично јадам пилешко батак, 100 гр бело пилешко месо или мисирка и сето тоа, секако, со салата изјавила пејачката.