Навивачите на Левски дојдоа во Скопје па порача: Доаѓаме да ве анексираме – Македонија е бугарска

Екипата на Шкупи вечерва во рамки на второто коло на квалификациите за Конференциската лига на УЕФА силите ќе ги одмери со бугарски Левски.

Во пресрет на мечот кој се игра на националната арена Тодро Проески, од раните утрински часови започнаа да пристигат навивачите на клубот од Софија.

И нормално, поточно не е изненадувачки нивниот однос и пораките кои што ги пратија на сметка на Македонија.

Имено тие испратија ептен националистички пораки, на кои нашето МНР не смее, а да премолчи.

Имено тие порачаа: Доаѓаме да ве анексираме, Македонија е бугарска и Македонија без Бугари, оган нека ја изгори!