Навивач на Левски се бори за живот во Скопје: Избоден од остар предмет

Фудбалски навивач на Левски е во животна опасност откако вечерва бил нападнат во Скопје, дознава НОВА од свои извори.

Има убодни рани и животот му е во опасност.

Група симпатизери на „Левски“ отпатуваа на денешниот натпревар во главниот град на Северна Македонија.

Тие биле исфрлени од нивниот автомобил и претепани, а еден од нив бил избоден со нож.

Повеќе детали од нашите надлежи се очекуваат во следниот период.