Ненад сака да купи невеста од Албанија: Чекам една година, ми треба домаќинка да готви, ништо тешко не би работела

есто сме сведоци на мешани бракови, а еден од „трендовите“ последниве години е што нашите момчиња, како од Македонија, така и од Србија и Црна Гора стапуваат во брак со девојки од Албанија.

Тие не само што ги венчаат, туку и ги купуваат за да си обезбедат семејства, а најчеста причина за тоа, како што велат, е „недостигот од домаќинки“.

На социјалните мрежи има полемики за искуства, цена и разни детали. Вниманието ни го привлече една група, каде рекламите се појавуваат секој ден.

Меѓу огласите наидовме на Ненад Мосиќ (40) од Жагубица кој решил да купи жена. Ненад за Телеграф.рс открива детали од својата одлука.

„Еве година и пол чекам некој да ми се јави, објавив оглас, но не се појави жена која ќе ми го направи животот подобар. Чекам и се надевам – почнува Ненад за Телеграф.

Тоа не беше лесна одлука, но идниот младоженец се надева на најдоброто.

– Имам брак и син зад мене, разведен сум и син ми е со баба му и дедо му, а јас сум тука сам. Не знам какви се жените од Албанија, не знам ни која е цената, но спремен сум да платам.

Сум видел многу пати на телевизија и во весници дека момците така се мажат, па зошто да не бидам и јас, ни вели Ненад.

-Јас сум домаќин човек, таа би била дома да средува и готви, не би морала да прави ништо физички тешко. Тука сум за се, се надевам дека ќе најдам жена и дека се ќе биде во ред.

Јас сум чесен и нормален тип, барам таква жена бидејќи немам среќа со жени, па спремен сум да платам брак, а која е цената – ќе видам – ​​заклучува Ненад, со надеж дека тој наскоро ќе има доволно среќа да ја пронајде или купи љубовта на неговиот живот.