Новинарот откри што се случило на почетокот на кариерата на Теа Таировиќ: Беше попречувана, оној горе гледа се“

Животот на познатите речиси секогаш е следен од будното око на јавноста, но само мал дел знае што се случува зад затворените врати на шоуто. Тоа го потврдува и новинарот Срѓан Зелембаба Зеле, кој за Гранд раскажа како пејачката Теа Таировиќ наишла на препреки за кои никој не знаел на почетокот на нејзината кариера.

Тој истакна дека многу новинари ја саботирале со тоа што не сакале да работат со неа, а и самиот бил сведок на такви ситуации.

-Додека сè уште работев во „Ексклузив“, Теа почна, се бореше, но нон стоп ја попречуваа, секогаш беше немојте неа, а секогаш се прашував зошто?! Девојката пее, настапува, има работа…

Мислам дека многу ја оспоруваа и во многу ситуации наиде на затворени врати и мислам дека тој одозгора гледа се и ја наградува – рече Зеле и додаде дека спектакуларниот концерт во Таша е една од наградите што ги добила за нејзиниот труд и работа.

-Многу ми е драго што успеа и направи лудило на Ташмајдан. Мислам дека ова е само почеток, дека таа ќе продолжи да напредува – заклучи Зелембаба.