Познатата пејачка со солзи во очите: Со мајка ми собирав дрва за да се згрееме, бев гладна

Весна Тривиќ попозната како Весна Џогани, веќе подолго време е на естрадата и важи за една од поискусните и од оние што имаат завидна кариера.

Пејачката Весна Џогани не крие дека имала тешко детство и дека поради сиромаштија извесно време останала во дом и имала тежок живот.

-Мајка ми мораше да работи на две работни места бидејќи напорно живеевме и во доста тешки услови. Отидов со неа да собирам дрва за да се стоплиме зимата, што беше бесмислено – вели таа за ,,Курир.рс”

– Како дете сакав да имам греење, храна, да не бидам гладна и моите деца да не се гладни. Да им обезбедам подобро утро.

– Се друго ќе купуваме и позајмуваме, животот е таков што не знаеш каде ќе те однесе – додаде Весна која со години е во музичката група „Џогани“ со својот партнер Џоле.

Весна Ѓогани признава дека цел живот се ма чела во трошна куќа во близина на еден мост и живеела во голема неизвесност.

– Да, јас бев сиромашна девојка. Со големи соништа. Сиромашна девојка со голема имагинација, желба за нешто што го имам сега.

Може ли некој да ве су ди само затоа што живеевте под мост? Имав парче леб и парче небо. Тажна сум поради тоа – рече таа.

Инаку Весна Ѓогани на 44 години од неодамна одлучи за прв пат да посети хирург, за да се затегне и подмлади. Имено, Весна на својот Инстаграм профил сподели фотографија за тоа како тече зафатот.

– Знам дека сите ќе ми кажат дека не ми треба, но да преминеме директно на поентата, навистина ми треба. Вчера отидов кај мојот пријател доктор да го освежам лицето. Со правилна исхрана, секојдневно вежбање, ова е само црешата врз тортата – рече таа.

– Овој пат направив ботокс за брчки околу очите, ботокс за чело, а потоа направив мезо терапија за сјај и еластичност на кожата. Секоја мезо терапија се прави во зависност од типот на кожата – објаснува пејачката.