Саша Поповиќ откри што му рекол Ѓорѓе Давид по несреќата: Тоа му е најтешко

Популарниот рокер и член на жирито на „Ѕвезда Гранда“ Ѓорѓе Давид доживеа сообраќајна несреќа во која трагично загина жена од Македонија.

Тој за Гранд го потврди учеството во сообраќајната несреќа и ги откри сите детали како се случила, а сега се огласи и Саша Поповиќ.

-Веднаш разговаравме додека беше на лице место, му се јавив, ми кажа се, повеќе од тоа не знам. Тој рече дека мора да остане таму уште неколку дена за постапката. Во таа магла и тие услови налета на нешто што веќе се случило. Гледам дека му е најтешко бидејќи жена почина – изјави Саша за Блиц, а потоа додаде:

– Не му беше важно и тоа што го шиеле, само жената да беше жива. Вели дека автомобилот му е тотално оштетен, но има многу пријатели таму во Македонија, во Врање и ќе успее да го однесе до Белград. Единствениот проблем е што човекот на душа носи жена која починала. Како што рече јавниот обвинител, налетал на кривината, тој судар веќе се случил.