„Си наплаќала 120 евра за еден час“ – објавен ценовникот како и фотографии од јахтата и тоа во програма во живо

Во синоќешната емисија „Задруга – Народ пита“ гостуваше Слаѓа Лазиќ, заедно со Миљана Врачевиќ и Микица Бојаниќ, а наеднаш и се јави поранешното момче на Слаѓа, кое и упати скандалозни обвинувања.

Имено, тој откри како морал да земе кредит, за да може да и овозможи на Слаѓана Лазиќ одмор на јахта, а потоа го спомна нејзиниот ценовник:

-Вашата врска ќе трае уште еден месец, а во финалето влеговте преку Зола. Се додека имаш пари, Зола ќе те сака – рекол Марко.

– Луѓето ми пишуваат дека Зола рекол дека не си во врска, туку дека си во комбинација – ги прочита Миљана пораките.

– Здраво, наплаќавте 120 евра за еден час, се се знае – рече Марко.

– Маки, дај ми ги доказите. Мојот поранешен дечко е Бојан, дај ми слика за доказ – изјавила Слаѓа-

– Сето тоа го избришав, тоа е мое грдо минато – додаде Марко.

– Летувам само на јахти – рекла Слаѓа.

-Земав кредит затоа што сакаше да одмориш на јахта, извадив два милиони динари и потрошивме, убаво си поминавме, вредеше макар и да ме пратат во затвор оти не го враќам кредитот. Се приклучувам на Задруга 7 – рече Марко.

– Дали Слаѓа има интимна врска со чекови? – праша Миљан.

Тие ја продолжија расправијата, а Слаѓа цело време тврдеше дека не е вмешано нејзиното поранешно момче, туку некој кој сакал да ја оцрни.