Срце да ти пукне: Водителот на Никогаш не е доцна се скрши и пушти река од солзи

Петар Спасојевиќ поради неверојатната емоција што и ја приреди на милионската публика со својот глас по смртта на сопругата, го расплака целиот регион.

Освен жирито и публиката во студиото, неговата приказна ја скрши и публиката покрај малите екрани кои ја препознаа искрената емоција, а тоа е една од главните причини што шоуто „Никогаш не е доцна“ со години е посебно.

„Некако треба да излеземе од оваа емоција, која е исто така величествена како среќата“, ја започна приказната на Жик, обземен од солзи и со грутка во грлото едвај можеше да продолжи:

– Луѓето често ме среќаваат и ми кажуваат, неверојатно е колку емоции можат да поминат низ телевизијата, да допрат до луѓе кои навистина го имаат тој сензибилитет да го препознаат.

Мора да признаеме дека не сме сите многу надарени, можам слободно да кажам со таа емпатија и способност да чувствуваме туѓи емоции, радост колку и тага – Жика се обиде да ја продолжи реченицата, но повторно го обзедоа солзи што предизвика громогласен аплауз во студиото.

Јакшиќ е еден од омилените луѓе на многумина од јавната сцена кој не се двоуми да ги покаже своите чувства пред целиот свет.

Храброста да пушти солза и да им даде шанса на многу луѓе да ги остварат своите животни соништа, ја донесе неговата авторска претстава во срцето на сите домови низ регионот.

-Додека го зборувам ова, ова е радост во мене, толку сум среќен што нè има толку многу. Толку многу емоции и овие луѓе кои не гледаат…

Понекогаш мислиме дека светот отишол некаде во друга насока, дека се свртел и дека ѓаволот презел се под своја контрола, но оваа емоција е вистината дека тоа не е така.

Вакви нè има многу повеќе и затоа сме најгледани. Ова е од срце бидејќи навистина сум среќен што сум дел од ова шоу и што можам да споделам и радост и тага со вас – призна водителот, по што целосно се скрши и полета во прегратките на својата пријателка Марет.

– Секоја солза вреди! Милиот Бог го гледа сето ова. Фала ти Боже за се, многу сум горд што сме дел од оваа чесна сфера и ова шоу. Најгледани сме затоа што има луѓе кои ова го препознаваат како искрена емоција – гордо истакна Јакшиќ