Трагедија во Негорци: Гром уби малолетно момче

Трагедија се случи во гевгелиското село Негорци, каде попладнево имаше силно невреме. Гром удрил во тинејџер, кој починал на лице место. Настанот од МВР со потврдуваат.

„Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт со изгореници по телото, најверојатно од удар од гром, кај малолетник од с.Негорци, кој напасувал добиток“, велат од МВР.

Увид бил извршен, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Неофицијално се работ за момче на 16 годишна возраст со иницијали Т.Б. кое било на отворено со својот добиток на паша.