(ФОТО)Страшен пожар во Охрид: Еден починат и две тешко изгорени лица

Страшен пожар се случил утрово во охридско за кој информираше ТППЕ Охрид.

Територијалната противпожарна единица при Општина Охрид во раните утрински часови интервенираше на опожарен индивидуален објект во распламтена фаза , во с.Требеништа – Општина Дебарца.

При самата интервенција извлечени се две лица со изгореници и повреди по телото од помал степен.

Во истиот објект пронајдено е уште едно починато лице