(ФОТО) Добрила од Дојран заврши во болница: Невниманието ме чинеше гипс – ме урочија

Добрила Чабриќ од Дојран, најстарата учесничка и победничка на шоуто „Никад није касно“ пред еден месец го прослави својот 95-ти роденден и ја промовираше автобиографската книга „На пат кон сто“, а сега доживеа не среќа во родното Скопје.

Пејачката истакна дека не среќата ја чинела гипс, а за Гранд открила што всушност се случило.

-Штом пристигнав од Белград во Скопје, излегов од мојот стан да купам храна за кучињата, но не очекував дека тротоарот ќе биде толку лизгав од дождот. Брзав да завршам се што имав, тргнав по скратен пат и набрзина се сопнав и удрив во бетон – вели Добрила и продолжува:

– Па, резултатот е напу кната рака под левото рамо. Моите веднаш ме однесоа во болница и секако сега имам гипс. Неочекувано, но морам да бидам мирна.

Добрила истакнува дека се чувствува добро и дека во овој случај таверната е неизбежна. Вели, животот продолжува и треба да се слави.

– Ништо не ме бо ли, активна сум и покрај се, одам каде што ме викаат. Бев дури и на концертот на Мирослав Илиќ, ништо не ми е проблем. Овој петок одам на лекар на преглед, па ќе знам како стојат работите – вели Доби за Гранд.

-По моето појавување во емисијата ‘Никад није касно’ кај Жика и сите убави коментари, сите ми велеа дека сум неуни штлива. Мојот телефон не престанува да ѕвони, сите ме бараат, а јас морам да го исклучам барем малку за да спијам – вели со насмевка.

– Тешко ми е поради автомобилот, но се надевам дека ќе го имам до април. Без автомобил не можам ништо, а наскоро треба да дојдам во Белград и да ја продолжам промоцијата на мојата книга – вели 95-годишната старица и додава дека има големи планови.

– Чекам книгата да биде отпечатена на македонски јазик. После тоа, очекувам промоција во Скопје, во две верзии – на српски и на македонски – оптимистички заклучува Добрила.

Да потсетиме, Добрила неодамна го прослави својот 95-ти роденден и ја промовираше својата прва книга „На пат кон стотката“, а нашата екипа присуствуваше на прославата во еден белградски клуб.