(ФОТО) Каква чест – Александра Заева лично ја служеше Салт Бае со златен стек

Александра Заева, ќерката на поранешниот лидер на СДСМ и воедно екс премиер, Зоран Заев, дефинитивно има пасија во патувањето.

Заева постојано е во движење и ужива во патувањата, а ако се суди според она што го објавува, една од омилените дестинации и е Дубаи.

Па така беше и овојпат, за новогодишните празници Александра отпатува во Дубаи.

Таму вечерва лично ја служеше еден од најпознатите светски готвач, Нусрет Ѓокче или попознат како Салт Бае

Притоа јадеше еден од неговите најпознати специјалитет – стек прелиен со 24-каратно злато.