(ФОТО) Македонската пејачка јавно бара за 8-ми март да и се поклони Ајфон 15 Про Макс

Како што е познато се ближи Меѓународен ден на жената, односно 8-ми март кој се одбележува ширум светот, па така и во Македонија.

Традиционално жените добиваат поклони од посилниот пол и прославуваат во ресторани и локали.

За денот на жената се подготвува и македонската естрада, а некои од музичарките ќе го поминат работни, а други славенички.

Битолчанката Марија Тодоровска, поточно Марија Луиса која важа за кралица на бакшишот на својот инстаграм профил напиша:

-Ако некој случајно сака мала пажња да ми поклони за 8-ми март, таа мала пажња прифаќам да биде Ајфон 15 Про Макс. Ви благодарам на пажњата.