(ФОТО) Најубавата македонска фудбалерка во жешко издание: По краток шорц со раширени нозе

Македонскиот женски фудбал не може да се пофали со некои позначајни резултати, но за тоа може со нешто друго да се гордее.

А тоа е убавината на нашите фудбалерки, помеѓу кои едно име најмногу се истакнува, со должна почит кон останатите.

Станува збор за македонската репрезентативка Јулија Живиќ ,згодната кумановка која својата интернационална кариера веќе неколку години ја гради во Хрватска.

Но, не само заради фудбалот и вештините со топката, кумановката е се почесто експонирана во јавноста поради својата убавина.

Јулија веќе докажа дека фудбалскиот дрес без проблем може да го замени со било каква гардероба, елегантно облечена или разго лена, многу македонски убавици не и се ниту до колена.

Таа се почесто има фотосесии настрана со фудбалски дрес на кои изгледа навистина привлечно и неодоливо.

Па така на својот Инстаграм профил каде што е доста активна, Јулија вчера објави неколку фотки од фотосесија во клупскиот дрес на Сплит.

Но она што на сите и влезе прво во очи е тоа што позираше во краток шорц, со раширени нози, па очекувано собра низа реакции.