(ФОТО) Раде Штекли се огласи и ги покажа раните од куршуми: Бог ги сака храбрите

Раде Трајковски Штекли, еден од двајцата ранети во Ист Гејт Мол заздравува.

Штекли се огласи на својот инстaграм профил каде објави фотка од раните од куршум.

Притоа напиша и неколку зборов во кои вели:

“Благословен сум“, „Една од петте“ и „Бог ги сака храбрите“, напиша Штекли под фотографијата.