(ФОТО) Ретко го покажува во јавноста – ова се таткото и мајката на Христијан Мицкоски

Лидерот на најголемата опзициска партија, Христијан Мицкоски речиси секојдневно имаме можност да го гледаме на малите екрани.

Нешто што е сосемба обратно за неговото семејство кое умешно знае да го држи настрана од очите на јавноста.

Овојпат лидерот на ВМРО – ДПМНЕ направи исклучок кога објавија една приватна фотографија од домашна атмосфера.

Имено тој објави фотографија од бадниковата вечер на која освен тој и неговата сопурга и деца се и неговиот татко и мајка.

-Мaлку драгоцени моменти со најблиските. На бадниковата вечер паричката падна кај мојот татко Иван, без лутење од останатите

Посакувам повеќе среќа кај сите семејства и луѓе кои ги одбележуваат овие празници, повеќе радост и насмевки на лицата во овие тешки моменти.

Нека биде година на промени и иднина. Честит Бадник. За многу години!