(ФОТО) Тешка провокација од навивачите на Левски – со навреда за Македонците

Како што е познато вчера Македонија го славеше најголемиот национален празник Илинден кој се чествуваше ширум нашата држава.

Од друга страна добро познати се Македонско – Бугарските односи, оние политички се веќе добро познати.

Дополнително „масло на огнот“ се стави и со мечот Левски – Шкупи во Конференциската лига.

Вечерва во Софија се игра реваншот, а стадионот во Софија е исполнет до последно место.

Домашните навивачи повторно испратија провокативна порака до Македонците.