(ФОТО) Јанко јади бурек заврши во болница: Се огласи од болнички кревет и кажа што му се случило

Еден од најпознатите македонски тв водители Јанко Илковски долги години опстојува на тв просторот.

Тој е доста активен и на социјалните мрежи каде што често споделува и работи од својот приватен живто.

Така беше и овојпат кога се огласи од болнички кревети и откри што му се случило.

На клиника сум за пластича хитургија, имав лоша, многу лоша повреда, а др Туџарова ме оперираше и успеа да ми ги спаси прстите. Некое време ќе отсуствивам од програмата. Фала за поддршката.