Хуманиот гест на Цеца ја воодушеви јавноста: На почетокот на концертот упати апел и ги повика луѓето да се вклучат

Фолк пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера одржа спектакуларен концерт во Ниш. Многубројната публика уживаше во нејзиниот глас. На концертот имаше 15.000 луѓе, но она што ја одбележа вечерта е гестот на нашата фолк ѕвезда, кој ја воодушеви јавноста.

Имено, Цеца во првите минути од концертот ги повика сите присутни да испратат СМС порака на 1503 до 3030 за Мартин Лав Николиќ, што публиката ја поздрави со громогласен аплауз.

Концертот го отвори со хитот „Белград“, а публиката заедно со неа ги пееше сите песни, а Цеца особено се радуваше што ќе настапи во родниот град.

На концертот присуствуваа и нејзините родители, а со оглед на тоа што таа годинава не го прослави роденденот поради трагични настани во семејството, ова е и нејзина прослава на некој начин.

„Десет години сум постара од минатиот концерт. Пресреќна сум, дури и вечерва за време на концертот реков дека ова е најубавата роденденска прослава за мене, да славам пред овој многу народ, да бидам пред овој многу народ, да бидам пред Ниш.

„Нема подобар подарок за мене од тоа кога луѓето те сакаат и поддржуваат од регионот од каде што си дошол“, изјави Цеца по концертот.