Четири млади лица тешко повредени во сообраќајка кај Пониква: Излетале во длабока безна

Како што јавува локалниот порсл Гласно.мк четири лица се повредени од кои три со потешки повреди во сообраќајна несреќа што утрово околу 1 часот по полноќ се случила на патниот правец кон Пониква во близина на м.в Аеродром.

Патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки излетало од коловозот во бездна длабока неколку метри.

На терен доцна во ноќта биле екипи ма МВР и Итната помош, а повредените се пренесени на клиника.

Засега не се познати причините, но со огледн временските услоови, снегот и ниските температури кои носат до помрзнувања можно е да се една од причините.