📷 Страшна сообраќајна несреќа на Македонци во Србија: Загина мајката, таткото и децата тешко повредени

Во страшна сообраќајка кај Лесковац едно лице загина, а четворица се повредени, пренесуваат српските медиуми. Несреќата се случила, според неофицијални информации, кога возачот изгубил контрола...

Српски туристи преживеал хорор во Македонија на пат кон Србија: На среде автопат испаднале две тркала на комбето во кое биле

Граѓаните кои патувале преку превозникот „Тера травел“ на одмор во Грција, синоќа доживеаја вистинска драма откако две тркала испаднале од комбето со кое се превезуваа,...

🎥 ДРАМА на Огражден: Словенски хеликоптер итно евакуираше пожарникари кои ги заобиколи огнот

Големиот шумски пожар на планината „Огражден“ над Баделен кој брзо се шири, според последните информации, неколку пожарникари спасители и цивили се опколени од огнот. Екипите...

Александра за шокот што го доживеала во болницата во Охрид: Во силни болки ме набркаа, не ми пружија помош на хирургија

Алексиеска Александра се објава на својот фејсбук профили привлече внимание: Со многу љубов кон вистината и правдата ќе ви споделам едно непријатно искуство што го...