Девојката што панда кај „Залив на коски“ во Охрид е познатата наша манекенка: Искршила 11 ребра и го повредила белиот дроб

Во СВР Охрид на 06.07 во 21.40 часот било пријавено дека, Е.Р.(32) од Скопје, при фотографирање до металната ограда на паркингот кај туристичкиот комплекс „Залив...

🎥 Шоферот на автобусот кој излета вчера се расплача пред камери: Вакво нешто не може, со партал возила да убиваме патници

Двокатниот автобус на ЈСП кој вчера удри во жардињера во близина на ТЦ „Мавровка“ бил технички неисправен, тврди возачот и претседателот на Конфедерацијата на синдикални...

Миленко Неделковски до Никола Груевски: Еве, ВМРО ја води државата, повели врати се во Македонија

Познатиот македонски новинар и коментатор Миленко Неделковски секојдневно е активен на своите профили на социјалните мрежи. Така беше и утрово кога упати порака до екс...