Фуркан Салиу: Ако утре нешто ми се случи на мене, одговорите треба да ги барате кај Латас, Тошковски и Москов

Фуркан Салиу се огласи на својот фејсбук профил каде што напиша: Вчера на емисија на национален медиум Драган Павловиќ Латас го поздрави насилството врз мене....

Спасен Силјаноски откако полицијата го фати пијан: Се каам, сакам јавно да се извинам на сите мои сопартијци

По изминатите настани, пејачот Спасен Силјаноски се огласи на својот Фејсбук профил каде во исцрпен статус напиша: “Гилотина или Круна”. Гледам изминативе два дена на...

Јованче од штипско: Oдам на училиште гладен, немам ни тетратки миту моливчиња, многу ми е страв дека родителите ми се болни и да не останам са

Јовица Петровиќ е роден во Владичин Хан. Има 51 година. Од мал останат без семејство, неможејќи да се снајде во родното место среќата си ја...

Синот на струмичанецот Стојан чие тело вчера беше пронајдено: Таму поминавме 50 пати и го немаше претходно, а недостига и велосипедот

Како што е познато беше пронајдено телото на Стојан Колев (78) од Радово, Струмица, кој беше исчезнат од четври февруари годинава. Информацијата за ,,Фокус” ја...