Фолк пејачка во шок – освен бакшиш дома си замина и со поклон вреден илјадници евра: Вакво нешто не се случило

Не е тајна дека музичките групи и особено фолк пејачите додека ги забавуваат гостите на свадба земаат енормно голем бакшиш. Меѓутоа, освен бакшишот во пари,...

Запленет џип Г класа и јакна вредна речиси 5000 евра- Цариниците открија необичен прекршок, на мажот привремено му се одземени предмети вредни дури 174.000 евра

Царинските службеници во соработка со полицијата на граничниот премин Хоргош привремено запленија луксузен џип и брендирана јакна чија вкупна вредност се проценува на речиси 174.000...

(ВИДЕО) Македонскиот пејач замина да пеца, но уловот му го расипа неочекува настан – во главна улога авион на Визер

Пејачот Александар Јосифовски и претходно покажа дека се истакнува не само во музиката, туку и во други дејности, како градинарството, чија сезона е во тек....

Тело „од стакло“, но волја од чеик и срце од злато: Павел е матурант кој низе успеси и покрај тешката болест што ја има

Павел Муха е 19-годишен млад човек кој, статистички гледано, е оној од 15.000 луѓе кои страдаат од ретка болест на кршливи коски (osteogenesis imperfecta), попозната...

(ВИДЕО) Бројни пациенти на д-р Јовев со емотивни сведоштва како ги спасил: Правдата во оваа држава мора да победи

Пациенти, но и вработени на Клиниката за кардиохирургија застанаа во одбрана на директорот проф. д-р Сашко Јовев, кој вчера беше разрешен од министерот Фатмир Меџити....

(ВИДЕО) Громогласен аплауз и скандирање Сашко, Сашко – голем број колеги, пациенти се собраа пред државна Кардиохиругија

Министерот за здравство Фатмир Меџити тврди дека нема политика во разрешувањето на директорот на Универзитетската клиника за кардиохирургија проф. д-р Сашко Јовев. -Апсолутно не, секаде...