Игор Џамбазов ги доби резултатите од лабораториските испитувања и ја објави својата дијагноза

Водителот, шоумен, музичар и писател или човек со многу професии како што го нарекуваат – тоа е Игор Џамбазов кој каде и да се појави или што и да објави на социјалните мрежи привлекува внимание.

Игор Џамбазов со оправдание го носи епитетот на еден од најдобрите и најпознати Македонци, човек со неколку професии кој според многумина ја доживува својата втора младост.

Последниот период повторно е доста активен на музички план и настапува ширум Македонија, а слободното време го поминува најчесто во Дојран.

Веќе извесен период јавноста е доста запознаена за неговата врска со планинарката Илина Арсова со која поминува се повеќе време, а тие често споделуваат заеднички фотки и видеа на социјалните мрежи.

Утрово на својот инстаграм профил, маестро Џамбазов во свој стил се огласи со објава која започнува со Стигна дијагнозата, а во истата се вели:

Ги извесувам сите пријатели и следбеници дека конечно ги добив резултатите од лабораториските испитувања.

Беќе два месеци бол едувам Илинопатија, во превод: Патење по Илина. Ле кот за оваа бол ест се уште не е измислен. Чаре?