(ФОТО) Милена од Канал 5 издоминира утрово пред влезот во телевизијата

Една од најшармантните и најзгодни тв лица во Македонија, Милена Антовска Станковска по пауза од околу година дена повторно имаме можност да ја гледаме на малите екрани.

Својата кариера на малите екрани Милена Антовска ја гради на Канал 5 ТВ, пред се во утринската програма каде што гледачите најмногу ја препознаваат.

ТВ водителката Милена Антовска не само со својата позитивна енергија рано наутро пред камерите на утринската програма, туку и со својот изглед успева да ги расони гледачите и да им го привлече вниманието.

За познатата ТВ-водителка Милена Антовска Станковска 2022 година почна на најубав начин. Милена на големиот празник Василица годинава го доби најубавиот подарок – стана мајка по вторпат и на свет ја донесе ќерката Јоана.

Водителката Милена Антовска- Станковска од Канал 5 е омилена кај глеачите и поради својата спонтаност пред Тв камерите.

Исто така е мошне активна и на социјалните мрежи, особено на Инстаграм каде што често споделува фотографии како што беше утрово.

Имено згодната водителка позираше и се фотографираше пред влезот на Канал 5 и го објави фотките со наслов: Седи, одличен 5.