(ВИДЕО) Марко Слаткаристика се поднови со нов автомобил – Си купи ѕвер од џип

Марко Маринковиќ-Слаткар, познат под сценското име Слаткаристика деновиве има двојно причина за прослава.

Како што е познато вчера со своите колеги 2Бона и Тони Зен извадија нова заедничка песна,а денес Марко се реши да се поднови но на приватен план.

Познатиот наш пејач реши да го обнови својот возен парк, а изборот падна на џип БМВ X1. Како што е познато Слаткаристика има песна со наслов Ново БМВ па јасно е дека е љубител на оваа марка возила.

-Слаткаристика претставува огромна чест и задоволство што и ти си дел од големото семејство на #AutoweltMk .Ти посакуваме безброј изминати километри, безгрижно возење и многу нови успеси, порачаа од салонот каде што го купи возилото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AUTOWELT ™ (@autowelt.mk)