(ВИДЕО) Никола пред патувањето во Германија расплака многумина: Ја напуштам земјата, мојата фамилија

Младо момче од Србија, Никола, на социјалните мрежи објави видео од кое буквално расплака половина земја.Никола Станојевиќ, како што се потпишува на Тикток, се прослави на оваа мрежа поради клиповите што ги снима со својата девојка Наталија.

Најчесто тоа се пародии на меѓусебните партнерски односи, но и на „што се случува кога снаата ќе се пресели кај свекрвата“.

Двајцата се многу активни, а собраа и голема публика поради нивниот специфичен хумор. Сепак, видеото кое Никола го објави вчера, а кое веќе има над 435 илјади прегледи, е срцепарателно и трогна многумина. Имено, како што може да се види на видеото на Тик-Ток, тој од родниот Крушевац, како што напиша, заминал во Германија.

„И така, ја напуштам мојата земја, моето семејство. Зошто да не направам се за Наталија“, напиша тој во описот на објавата.Во емотивното видео се гледа како прво се раздели со мајка си, а потоа и со останатите од семејството кои не можеа да ги сокријат солзите.

А не можеше и самиот Никола, кој откако седна во автобус почна да лее солзи како дожд, исто како мајка му.Иако беше објавено вчера, според деталите од видеото се гледа дека се уште е летно сметање на времето, па не се знае кога е создадено виралното видео.

Во масата коментари се издвои еден со најмногу интеракции: „Го поминав ова, точно го знам чувството. Многу е тешко, но со тек на време се навикнуваш, се навикнуваш да плачеш засекогаш при заминување и заминување најблиску“, напиша Јосипа, со што сите се согласија.

@nikola_stanojevicc I tako …. Napusti ja moju zemlju .. moju familiju.. sta sve ne uradi zbog Natalije .. #srbija #crnagora #hrvatska #bosna #makedonija #balkan #foryou #foryoupage #natalijainikola #srbijatiktok🇷🇸 #bosniantiktok #hrvatskatiktok🇭🇷 #nikolastanojevic #crnagora🇲🇪 #hrvatska🇭🇷 #bosnia🇧🇦 #srbija🇷🇸 #makedonija🇲🇰 #viral #fyp ♬ Džanum – Teya Dora