(ВИДЕО) Уште една несреќа го задеси вечерва овој македонски град – прегазено момче на велосипед

Уште една немила вести пристигна доцна вечерва, а која вознемири многумина граѓани.

Имено во Штип за само неколку дена одново се случи сообраќајна незгода во која е повреден малолетник.

Имено вечерва, автомобил удри во малолетник на велосипед во населба Сењак во Штип. Момчето е пренесено на лекување во болница во Штип. Екипа на СВР Штип е на терен и се врши увид.

Сообраќајот се одвива отежнато. Повеќе информации за овој случај се очекуваат во текот на утрешниот ден, прнесува Мнет Телевизија која направи кадри.