Марија Шерифовиќ плаче како дожд: Имам страшни болки, Боже помогни ми да издржам

Марија Шерифовиќ пред неколку дена отпатува за Љубљана каде имала закажан концерт, но паузата од возењето и релаксирачкиот сон пред настапот ја расипала болест која можела да ја чини да излезе на сцена.

Имено, пејачката во својот последен влог се пожали на публиката дека екстремно лошо спиела во Подгорица, каде што претходно била на турнеја, што оставило последици на нејзиниот грб.

-Имам страшни болки, имам грчеви на десната страна, испив два лека. За жал, сето ова се должи на лошиот сон. Имав просечен сон, иако си донесов сопствена перница. Едната страна од телото ми е целосно вкочанета, молев и молев синоќа некој да дојде да ме измасира, да нанесе крема за да протуркам денес. Страшно, се е скршено, ништо не можам – изјави Марија и откри:

– Чекам да дојдат масерки, киропрактичари да ме поправат бидејќи ми падна рамото. Сега е малку полесно, кога ме масираа. Господ на помош – додаде пејачката.

Таа во еден момент дури и заплака од болка, што многумина ги изненади кога ја видоа Марија со солзи во очите, бидејќи тоа досега не сме имале можност да го видиме.