Обвинителка Фатиме Фетаи славеше роденден – со врзани очи го дочека изненадувањето

Фатиме Фетаи, вишата обвинителка пред два дена го прославила својот 39 роденден. Одличен стајлинг како и секогаш на оваа популарна дама од правосудниот систем на земјава, и бројни гости на забавата.

Познатата наша лекарка Аспазија Софијанова, судијата Лазар Нанев, нејзините деца, и бројни други видни личности го прославиле роденденот заедно со некогашната специјална јавна обвинителка Фетаи, која јавноста ја памети како симбол на бестрашност во битката против корупцијата во државава.

Таа за својот роденден одбрала свечен црн фустан, кој одлично прилега на нејзината фигура.

Од својата роденденска прослава Фетаи сподели интересни фотографии на социјалната мрежа фејсбук, а воедно и на неколку јазици им се заблагодарува на сите пријатели и познаници за бројните честитки за нејзиниот роденден.