Пеењето на Славица, победничката на „Ѕвезда Гранда“ не и беше примарна цел – еве со што се занимава

Славица Ангелова е победник оваа сезона на „Ѕвезда Гранда“. По девет месеци натпреварување таа освои 88.367 гласови на финалната вечер, но малкумина знаат која е навистина оваа талентирана девојка.

Победничката има 21 година и доаѓа од Струмица во Македонија, инаку е многу успешна студентка по медицина. На натпреварот беше во тимот на Ѓорѓе Давид, изведуваше поп-рок музика и со секој настап можеше да го воодушеви жирито и публиката.

– Ова е голема среќа за мене, но мислам дека ако си поставиш цел, се е можно – рече Славица, не криејќи ја радоста од одличниот настап во вториот круг од натпреварувањето.

Клучот за нејзиниот успех е позитивниот став и јасно зацртаната цел, а Славица никогаш не бегала од работата кога ќе мисли на нешто, а автентичноста е клучот за придобивање на симпатиите на публиката.

На крајот на краиштата, за нејзините развиени работни навики говори и самиот факт што студира медицина, која е позната по тоа што е тежок факултет.

– Генерално се е индивидуално, но можно е да се подготвиме. И мене, како и на сите, ми треба работа и труд за да го постигнам она што го сакам. Едноставно, треба да се работи – изјавила претходно Славица, а открила и како успева да се издигне на сцената.